Facelifting

Facelifting (czyli korekcja skóry twarzy i szyi) - To zabieg poprawiający najbardziej widoczne oznaki starzenia się, usuwający nadmiary tłuszczu, naciągający zwiotczałe mięśnie, powięzi (SMAS) i skórę na twarzy i szyi.

 

Znieczulenie

 

Większość faceliftingów jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub w połączeniu z dożylnym podaniem leku uspokajającego, przeciwbólowego i nasennego. W znieczuleniu miejscowym pacjent może być nieco "wyciszony", a twarz i obszar przyległy będą znieczulone. Pacjent będzie przytomny podczas całej operacji, ale rozluźniony i niewrażliwy na ból.

 

Czas trwania

 

Zabieg faceliftingu zwykle trwa kilka godzin,  możliwe jest również wykonanie dodatkowych innych zabiegów. 

 

Przebieg zabiegu

 

Nacięcia zwykle zaczynają się powyżej linii włosów na skroniach, przechodzą wzdłuż naturalnej linii przedniej granicy ucha i dalej za płatkiem ucha i w stronę potylicy. Następnie chirurg oddziela skórę od tłuszczu i mięśni. Nadmiar tłuszczu może być usunięty z podbródka i szyi, co poprawi rysy twarzy. Chirurg naciąga leżące pod skórą mięśnie i powięzie, a następnie zamyka ranę skórną.

 

Po zabiegu

 

Często na krótki okres zakłada się dreny tak aby zbierały i odprowadzały gromadzącą się krew. Chirurg zakłada opatrunek aby zmniejszyć do minimum zasinienia i obrzęki.