Korekcja powiek

jest zabiegiem usuwającym nadmiar zwiotczałej skóry i przepuklin tłuszczowych, korygującym również mięsień okrężny oka powieki górnej i dolnej. Operacja plastyczna powiek może skorygować ich pofałdowanie i tzw. worki pod oczami cechy które powodują, że twarz wygląda starzej i na bardziej zmęczoną, a przy nasilonych zmianach pacjent gorzej widzi na skutek ograniczenia pola widzenia. Nie usunie się jednak wszystkich zmarszczek, kurzych łapek i nie wyeliminuje się ciemniejszych przebarwień pod oczami oraz nie usunie się opadających brwi.

 

Znieczulenie

 

Korekcja plastyczna powiek wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Możliwa jest też sedacja.

 

Przebieg zabiegu

 

W czasie zabiegu chirurg wykonuje cięcia w miejscu naturalnych fałdów powiekowych powiek górnych i w linii pod rzęsami powieki dolnej. Nacięcia mogą być przedłużone celem wykonania dodatkowych korekcji. Operując wycina się nadmiar skóry i mięśni i często usuwa nadmiar tłuszczu tzw. przepukliny tłuszczowe. Nacięcia są zamykane delikatnym szwem, który usuwa się około 5 doby.

Pozytywny efekt zabiegu odmładzającego i korygującego powieki może być widoczny przez wiele lat, a niekiedy wręcz może być stały.