Powiększanie piersi

 

Temat dość trudny i wzbudzający wiele emocji. Już samo hasło „operacja plastyczna” wzbudzało kontrowersje w społeczeństwie, na szczęście z upływem lat dynamicznie zmienia się opinia publiczna, która często hamowała i blokowała  nas do podjęcia decyzji zmiany i ingerencji we własny wygląd. Czy to nie jest absurdalne zastanawiać  się nad tym co pomyślą inni, przecież to moje ciało i mój wygląd!

 

Czasy zmieniły się i wizerunek chirurgii plastycznej również. Chirurgia plastyczna to nie tylko poprawa wyglądu, ale przede wszystkim przemiana wewnętrznego „ja”-stanu psychologicznego. Dzisiejsza chirurgia plastyczna jest na bardzo wysokim poziomie i wykorzystuje najnowsze technologię.

 

Dlaczego temat powiększania piersi budzi tyle emocji? Piersi są i zawsze pozostaną symbolem kobiecości i seksualności kobiety. Dlatego to takie trudne bo porusza intymne sfery naszego życia.  Pierwszy krok do podjęcia działania to uzmysłowić  i jasno powiedzieć sobie:

 

 „tak chcę wyglądać i czuć się bardziej kobieco!”

 

 Nie ma w tym nic złego. Najważniejsze to czuć się dobrze w swoim ciele i w 100 % akceptować siebie, bo tylko z taki stanem umysłu można osiągnąć sukces.

 

Zabieg ten  polega na zmianie wielkości oraz kształtu gruczołów piersiowych. Dokonywany jest poprzez wszczepienie implantów w obrębie piersi- najczęściej wypełniany implantami silikonowymi o kształcie anatomicznym.  Istotne jest dobranie jak najlepszego pasującego anatomicznie implantu, dlatego tak  bardzo ważne jest aby lekarz prowadzący był profesjonalistą w tej dziedzinie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godzin.

 

Decyzja o wykonaniu zabiegu jest bardzo trudna dla kobiety dlatego przed przystąpieniem do zabiegu polecamy rozmowę ze specjalistą, który jasno sprecyzuje jaki dokładnie efekt uda się osiągnąć, jak będzie przebiegał zabieg i czas po nim.

 

Powiększanie piersi to nie tylko zmiana fizyczna, ta zmiana dotyczy  również  samoświadomości i samooceny. Pacjetnki po przebytym zabiegu stają się bardziej odważne i pewne siebie. Przyznają się, że nie zdawały sobie sprawy, że w tak dużym stopniu zmieni się na lepsze ich stan psychiczny.

 

Patrz też: - PLASTYKA PIERSI