Plastyka piersi

Jest to bardzo często wykonywany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, polegający na zmianie wielkości oraz (lub) kształtu gruczołów piersiowych, dokonywany poprzez wszczepienie implantów w obrębie piersi. Podczas zabiegu operacji biustu stosowane są implanty wypełnione silikonem lub wyjątkowo teraz roztworem soli fizjologicznej. Poziom bezpieczeństwa stosowania protez obu rodzajów jest porównywalny, a wynik estetyczny  ze wskazaniem na protezy wypełnione silikonem - zwłaszcza o kształcie anatomicznym.

 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godzin.

 

Sposób założenia implantu uzależniony jest od stanu anatomicznego piersi, lokalizacji późniejszej blizny oraz od wielu innych współistniejących czynników oraz preferencji chirurga plastycznego.

Nacięcia wykonywane są w miejscach trudno dostrzegalnych najczęściej w fałdzie podpiersiowym. Następnie, poprzez uniesienie i przemieszczenie tkanek gruczołu (często mięśnia piersiowego), wytwarzana jest specjalna „kieszeń”, celem umieszczenia w niej implantu. Niekiedy występują wskazania do założenia drenów.

 

Pełne rezultaty zabiegu operacji piersi widoczne są po kilku miesiącach (3-6).

 

Nie jesteś pewna a chcesz się dowiedzieć więcej : loveyourlook.pl oraz piersi.info.pl

 

Używamy wyłącznie najlepszych implantów zatwierdzonych przez FDA marki Mentor.